Warsztat nieaktualny

Warsztat kaligrafii osnutej opowieścią, w Uroczej Chatce

27.05 | -

Skuś się na spotkanie z kaligrafią, wokół której snuła się będzie opowieść…

Warsztat kaligrafii, również dla zupełnie początkujących, poprowadzi Daniel Dostal z Signum Et Imago, Mistrz pióra o wyjątkowej pasji do łączenia sztuki pięknego pisania z historią i literaturą, co cenią sobie uczestnicy jego warsztatów prowadzonych w Łodzi, od lat.

To będzie dzień pełen oddechu, bo oprócz relaksowania się z piórem w ręku i poznawania wyjątkowego pisma, skorzystamy z pięknej, okolicznej natury.

Oto temat, jakim uraczy nas Daniel:

„Dzień św Kryspina Roku Pańskiego 1415. Nie tak wyobrażał sobie koniec tego dnia książę Orleanu. Zamiast opromieniającego nimbu zwycięstwa nad armią swego kuzyna, króla Anglii, na polach Azincourt odnalazł jedynie klęskę i upokorzenie. Przygnieciony zakutymi w płytowe zbroje ciałami towarzyszy Karol Orleański nie mógł przypuszczać, że najbliższe 25 lat przyjdzie mu spędzić na nieprzyjaznej mglistej wyspie, jako więzień Henryka V. Ukojenie i pocieszenie odnalazł w poezji. Litery i strofy zapisane przez niego w osobistym notatniku staną się dla nas wrotami do świata gotyckiej kursywy.

Przyjrzyjmy się również jak owe litery ewoluowały stając się zrębem jednego z najpiękniejszych pism średniowiecznych - bastardy burgundzkiej.”

Spotkamy się w pięknej okolicy, w Uroczej Chatce w Jedlni-Letnisko, blisko lasu i zalewu, przewidziany jest dla chętnych spacer po okolicy i drobny poczęstunek.

Warsztat jest zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych.

Ilość miejsc jest ograniczona!

Startujemy o 11:00, 27. maja, warsztat trwa trzy godziny, a do 17:00 mamy czas na spacery i rozmowy o literze i nie tylko…

Cena: tylko 180 zł, zaliczka 50 zł, nie ulega zwrotowi po rezygnacji po 21. maja

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania!

Zapisz się pisząc przez formularz kontaktowy lub na maila: kaczmarska.wioleta@gmail.com

Podczas zapisów podam numer konta.

Wioleta Kaczmarska-Rudnik


tel. 500 012 078 | e-mail: linocatart@gmail.com

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji

OK
ODRZUĆ
TYLKO NIEZBĘDNE